Preskočiť na hlavný obsah

Predné sklo na sporák a rúru Amica

Rozbité predné sklo na sporáku či rúre Amica nie je nič výnimočné. Výmena je síce jednoduchá, ale nie najlacnejšia. Ak teda chcete ušetriť, vymeníte si ho sami. Už len ho mať. Tu ho už nemajú www.teleso.sk, takže pozháňať ho bude ťažšie. Je ich mnoho typov a väčšina sa dá aj zameniť, rozdiely sú len v dizajne.
Ako vymeniť predné sklo:
Predné dvere idú vybrať ľahko, v závesoch sa uvolní poistný mechanizmus otočením na opačnú stranu a dvere sa vyberú zo sporáka von. Vyskrutkujeme vrchné držiaky skla - malé skrutky na boku a rovnako závesy dvierok - dve skrutky zospodu a jedna na ráme. Na nové sklo založíme rúčku, len jemne a s citom dotiahneme, plastové podložky sú nutné. Potom dáme závesy dvierok, použijeme nové pliešky, ktoré sa dodávajú so sklom. Zasunieme vnútorné sklo do držiakov a založíme vrchné držiačiky s plechom. Dobre zasadíme naspäť do dier na rúre či sporáku a vrátime poistný mechanizmus do pôvodnej polohy úplne dole.

Predné sklo sporáka amica

Rám skla s držiakom

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako na poruchu F05, F08, F12, F13 na práčke Whirlpool

V bežnú sobotu periete, keď tu zrazu práčka vypovedá svoju službu. Čo teraz? Zaniesť prádlo do práčovne ? Alebo sa pustiť do hľadania chyby a rýchlo nájsť opravára? Ak máme modernú práčku, ktorej elektronika rozpoznáva závady, diagnóza bude ľahšia. Display vypíše chybu alebo blikajú ledky. Chyba práčky Whirlpool, error code Pre práčku Whirlpool nájdeme chybové kódy ľahko, s inými značkami sa možno potrápime, ale ak potrebujete, neváhajte sa obrátiť na podporu na stránke www.teleso.sk , určite nájdete pomoc. Zostáva už len vyriešiť závadu buď s pomocou známeho elektrikára, alebo zavolať servis. Takisto objednať náhradný diel už nie je v dnešnej dobe problém, na druhý deň máme po probléme.

Rúra Amica - nehreje...

Nefunguje vám sporák, či rúra na sporáku Amica? Alebo hreje, ale veľmi slabo a nenahreje na zvolenú teplotu? Násť príčinu nie je až také zložité. Tu sú asi 3 najbežnejšie závady. V prvom rade je dôležité zistiť, či sa po zapnutí rozsvieti aspoň kontrolné svetlo či svetlo v rúre. Ak nesvieti vôbec nič a prívod elektriny je v poriadku, takmer isto je vadný prepínač rúry . Zvyknú sa na ňom roztaviť kontakty . V prípade vadného prepínača sa ešte vyskytujú prípady, že pri prepínaní svetlo len blikne, alebo sa rúra zapne len v niektorej pozícií prepínača.  Prepínač rúry, sporáka Amica  Ak po nastavení želanej funkcie síce svetlo rúry svieti, ale rúra nehreje ani trochu, je na mieste skontrolovať termostat rúry . Pri otáčaní gombíkom nastavovania teploty musí cvakať - zapínať a vypínať. Ak je prehorený, ohrev ani nezapne. Druhá možnosť je, že rúra nahrieva na vysokú teplotu a nevypne pri nastavenej teplote. Vtedy je jasné, že je zlý termostat . Termostat sporáka, rúry A

Výmena ložísk na práčke Whirlpool AWT, AWE

Ak je práčka hlučná a zvlášť sa to prejavuje pri žmýkaní - odstreďovaní, dôvodom môžu byť ložiská. Treba však vylúčiť, že tento hluk nejde z vypúšťacieho čerpadla. Ak sú vadné ložiská, je práčka hlučná len ak sa točí bubon. Na zvrchu plnených práčkach Whirlpool označených ako AWT , AWE.... alebo WTLS... nie je výmena ložísk zložitá, chce to však trochu zručnosti. Odporúčam vymeniť obe naraz, aby sa práčka nemusela rozoberať po pol roku znova. Kompletná sada ložiskového domca vyzerá takto, pôvodné ložisko mohlo byť sivé. Objednať sa dá v tomto obchode: www.teleso.sk Stručný návod na výmenu: V prvom rade vytiahneme napájací kábel z elektriky. Bočné plechy dáme dole, vzadu po bokoch je pár skrutiek a ťahom smerom dozadu plech zložíme. Dáme dole skrutky na oske bubna, zároveň klinový remeň a remenicu bubna. Odpojíme káble od ohrievacieho telesa . Všetky skrutky na bočnici odskrutkujeme a bočnicu dáme dole, ohrievacie teleso môže zostať. Bubon je voľný, takže ho vyberie